Bota e muzikës në zi, shuhet mbretëresha e “Rock’n Roll-it” Tina Turner

0
86

Këngëtarja e njohur Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare.

Përfaqësuesja e saj tha në një deklaratë: “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Cyrihut, Zvicër. Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here