Tuesday, April 20, 2021

“88 dritëhije dhe ngjyra”, ekspozita me veprat e piktorit Sali Shijaku në COD

0
“88 dritëhije dhe ngjyra” titullohet ekspozita me veprat e piktorit Sali Shijaku, që u çel në hapësirat e COD në kryeministri. Në materialin për...

“Zoti i masakrës”, cilësuar si një nga komeditë më të mira në 10 vitet...

0
“Zoti i masakrës” cilësuar si komedia më e mirë në dhjetë vitet e fundit vjen këtë mbrëmje, në kuadër të aktiviteteve që janë për...

Punimet pranë Mozaikut të Tiranës/ Muzafer Korkuti: Sondazhet arkeologjike të detyrueshme, zona ka vlera...

0
Punimet për rehabilitimin e hapësirës publike pranë Mozaikut të Tiranës, të vetmit sit arkeologjik në kryeqytet kanë sjellë reagimet e specialistëve të ndryshëm. Sipas...

TKOB me “Il Maestro di Cappella”, për nxënësit e shkollave

0
"Il Maestro di Cappella" u shfaq për nxënësit e shkollave 9-vjeçare, në kuadër të projektit "Edukimi përmes Artit". Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit...

Drama “Galaksia” shpallet më e mira në Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit “Moisiu On”

0
Shfaqja teatrore “Galaksia” e Teatrit Kombëtar u vlerësua si më e mira në Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit “Moisiu On”. Që nga mbrëmja e datës...

“Bridges of musical tradition”, për krijimet shqiptarë dhe ato të vendeve fqinje

0
"Bridges of musical tradition" nisi në mars të vitit 2018, si një kolanë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. TKOB shprehet se ishte...

Tre artistë në ekspozitën “Kahe” në galerinë FAB, me piktura, instalacione, vizatime si dhe...

0
“Kahe” titullohet ekspozita me punë nga tre artistë dhe pedagogë të arteve, në galerinë e artit FAB. Ekspozita e parë për këtë vit në...

Shtëpia e Sterjo Spasses, Margariti: Shndërruar në një kotec pulash, po kthehet në qendër...

0
Shtëpia e shkrimtarit Sterjo Spasse po kthehet në një qendër kulturore. Ajo i është nënshtruar një procesi restaurimi dhe së fundmi ministrja e Kulturës...

“Gjithë lulet e pranverës për ty”, një tjetër koncert premierë i Ansamblit Kombëtar të...

0
“Gjithë lulet e pranverës për ty” është një tjetër koncert premierë i Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore. Teatri Kombëtar i Operës Baletit...

Pjesë të zgjedhura nga krijimtaria e kompozitorit Gioachino Rossini, në koncertin koral “Mbrëmje Rosiniane”

0
“Mbrëmje Rosiniane” titullohej koncerti koral me pjesë të zgjedhura nga krijimtaria e kompozitorit shumëdimensional, Gioachino Rossini-t. Artistët e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...