Monday, October 25, 2021

Përmbarimi ekzekuton vendimin për Cirkun Kombëtar, artistët: Turp për ministren e Kulturës, na la...

0
Cirku Kombëtar prej ditës së mërkurë nuk ka një vend ku të zhvillojë aktivitetin e tij. Zyra e përmbarimit ashtu siç dhe ishte bërë...

Ziso Kamberaj një artist unik, miqtë dhe kolegët: Do t’i mungojë artit pamor shqiptar

0
Piktori Ziso Kamberaj do t’i mungojë artit pamor shqiptar. Kështu shprehen miq dhe kolegë të piktorit të njohur, që u nda nga jeta në...

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit/ Margariti: Konflikt i hapur...

0
Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit, Iris Elezi. Ky vendim është firmosur nga ministrja e Kulturës, Elva Margariti. Sipas urdhrit...

Festivali “Anifest A-Gjiro”, me filmin e animuar në Gjirokastër

0
Festivali i Filmit Ndërkombëtar Europian për Fëmijë “Anifest A-Gjiro” po zhvillon edicionin e gjashtë në Gjirokastër. Me drejtor Artan Maku ky festival që nisi...

Festivali ndërkombëtar i filmit “Dea open air” në Tiranë, me 56 filma në program

0
Festivali ndërkombëtar i filmit “Dea open air” vjen në edicionin e tetë, me 56 prodhime filmash të huaj dhe shqiptarë. Tirana mirëpret festivalin e...

Lajm i trishtë/ COVID-19 i merr jetën parakohe artistit të njohur shqiptar

0
Një lajm i hidhur ka ardhur për artin shqiptar. COVID-19 i ka marrë jetën në moshën 56-vjeçare piktorit të njohur Ziso Kamberaj.a Ai e ka...

Komedia “Budallenjtë” premierë, regjisori Roland Minga: Vazhdojmë të pranojmë si normë atë që na...

0
Komedia “Budallenjtë” shënoi premierën në skenën e teatrit “Petro Marko”, në Vlorë. Regjisori i njohur i teatrit Roland Minga këtë herë solli për publikun...

Pas shpërthimit të debatit të fortë, caktohet qyteti ku do të mbahet Eurosong 2022

0
Grupi italian muzikor Maneskin fitoi sezonin e fundit të festivalit europian të këngës dhe sipas traditës është pikërisht vendi nga vijnë fituesit që organizon...

Orkestra Simfonike e RTSH koncert në hollin “Gjon Simoni”, dirigjent Oleg Arapi

0
Orkestra Simfonike e RTSH zhvillon këtë mbrëmje koncertin vokal- simfonik, në hollin “Gjon Simoni”. Koncerti sjell vepra të autorëve të njohur botërorë, por nuk...

“Albania Dance Meeting-Festival” në edicionin e 16, Gjergj Prevazi: Programi me synim prezantimin e...

0
“Albania Dance Meeting-Festival” ka nisur edicionin e 16, ku bëhen bashkë trupa shqiptare dhe të huaja. Festivali ka pjesëmarrje të trupave artistike nga Austria,...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...