U akuzua për shkelje të barazisë në tendera, GJKKO merr vendimin e papritur për ish-nënkryetarin e bashkisë së Lushnjës

0
51

GJKKO ka liruar nga qelia ish-nënkryetarin e Bashkisë së Lushnjës Gentian Nushi.

Nushi së bashku me kryetarin e bashkisë Fatos Tushe dhe drejtorin e prokurimeve u akuzuan për shkelje të barazisë në tenderë.

Në vendimin sotëm GJKKO kërkon “lirimin e menjëhershëm të të pandehurit Nushi nga ambientet e paraburgimit nëse liria e tij personale nuk kufizohet për një shkak tjetër ligjor”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here