Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me Shqipërinë

0
150

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se parlamenti zvicerian ka miratuar marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, kryeministri ka falenderuar qeverinë e Zvicrës, por gjithashtu shprehet se kryeministrja e Italisë Georgia Meloni i ka premtuar dy ditë më parë se së shpejti edhe në parlamentin italian do të votohet marrëveshja e shumëpritur me Italinë.

Parlamenti zviceran miratoi me 129 vota pro marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë, e cila u firmos në Tiranë më 18 shkurt të këtij viti
Faleminderit Qeverisë Zvicerane, parlamentarëve zviceranë dhe padiskutim ekipeve teknike të përbashkëta, të cilat punuan pa u lodhur për këtë marrëveshje të shumëpritur për shqiptarët që punojnë e kontribuojnë në Zvicrën mike

***Kryeministrja Giorgia Meloni më premtoi pardje në Tiranë, se shumë shpejt do të votohet në parlamentin italian edhe marrëveshja e shumëpritur me Italinë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here