Rrëzoi avioni rus 85 milionë eurosh me një çifte, i moshuari ukrainas shpallet hero (VIDEO)

0
61

Një pensionist ukrainas qëlloi një avion rus Su-34 me çifte, duke e rrëzuar në tokë, mësohet të ketë thënë një agjenci qeveritare, sipas Daily Mail.

Valeriy Fedorovych hapi zjarr kur avioni armik fluturoi lart në Chernhiv, e ndërsa atij i është dhënë një medalje heroizmi për shkak se ai arriti që me një çifte të rrëzonte një avion rus Su-34.

Në videot e postuara në rrjetet sociale shihet avioni rus prej 85 milionë eurosh, i cili pas goditjes bën spirale dhe më pas përplaset në tokë. Për këtë shërbim ndaj atdheut, Shërbimi Kufitar shtetëror i akordoi pensionistit medaljen e heroizmit.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj