Kualifikimet në turin e dytë të Ligës së Europës/Shifra e majme që do të arkëtojnë klubet shqiptare

0
35

Nuk kishte ndodhur asnjëherë që të gjitha skuadrat shqiptare pjesëmarrëse në Europë të kalonin njëkohësisht turin e parë.

Përveç pjesës së prestigjit, skuadrat shqiptare do të arkëtojnë edhe një shifër të konsiderueshme të ardhurash nga ky kualifikim.


Nga pjesëmarrja e turit të parë, të gjitha skuadrat shqiptare, marrin 240 mijë euro, kalimi në turin e dytë i shton edhe 260 mijë euro, duke e çuar shumën në 500 mijë euro. Pra deri tani, Kukësi, Teuta dhe Laçi kanë arkëtuar 500 mijë euro vetëm nga kalimi i turit të parë.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj