Teuta bën mrekullinë, kalon në turin tjetër të Europa League

0
29

Teuta është kualifikuar për në raunin tjetër të Ligës së Evropës.

Durrsakët mundën me rezultatin 2-0 Beitar Jerusalem.

Një sukses i madh për ekipin durrësak, ku edhe pse Beitar ishte favorite në letër, “djemtë e detit” arritën të bënin një ndeshje të madhe, duke gjetur 2 herë rrugën e rrjetës me sulmuesit Blerim Krasniqi dhe Rubin Hebajn.

Leave a Reply