Gjatë natës stuhi, por si do jetë moti këtë të mërkurë?

0
36

Gjatë natës një pjesë e vendi u përfshi nga koha e paqëndrueshme me stuhi dhe vetëtima. Por si parashikohet moti këtë të mërkurë?

Territori Shqipetar do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash te cilat here pas here do ate sjellin rreshje te karakterit lokal ne vend, ku me te dukshme do te jene ne zonat malore. Por pasditja dhe mbremja permiresojne gradualisht kushtet atmosferike.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR do te mbeten konstante ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 36°C.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj