Dy rastet nga koronavirusi, mjeku Kalo flet për gjendjen e të infektuarve: Babai u prek sepse kishte…

0
302

Mjeku infeksionist Tritan Kalo ka treguar gjendjen e dy të prekurve nga koronavirusi. Kalo tha se ata janë në gjendje shumë të mirë.

“Ata janë në gjendje shumë të mirë. I kam vizituar unë vetë në mëngjes. Kanë një nivel shumë të mirë oksigjenimi. Djali që ishte më problematiku si rast Zero është me temperaturë maskimale 37.2. Ka elementë pulmonarë. Personi i kontaktit kishte edhe duhanpirje kronike, ka përdorur duhan për një kohë të gjatë. Janë në gjendje shumë të mirë. Familjarët e tyre janë në vetëkarantinë dhe një pjesë janë dërguar në karantinën që ne kemi”, u shpreh Kalo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here