Kualifikueset e ‘Euro 2020’/ Trajneri Reja shpall listën e lojtarëve të grumbulluar, dy emra të njohur lihen jashtë

0
357

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 ndeshjet e muajit qershor ndaj Islandës dhe Moldavisë. Në përzgjedhjet e teknikut italian nuk mungojnë surprizat, teksa bie në sy grumbullimi i talentit 19-vjeçar Marash Kumbulla. Mbrojtësi që aktivizohet në Itali me Veronën, pavarësisht se kohët e fundit ka qenë i dëmtuar dhe nuk ka pasur hapësira, ka arritur të bindë trajnerin për të qenë pjesë e Kombëtares A. Ndërkohë trajneri Reja ka injoruar 2 futbollistët më në formë të momentit, duke i lënë jashtë liste, bëhet fjalë për Endri Çekiçin dhe Taulant Seferin, të cilët kanë qenë protagonistë absolut kohë e fundit me klubet e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here