Çfarë po ndodh? Plas tek protesta, minatorët tentojnë të futen në Kuvend

0
363

Në protestën e minatorëve ka përplasje mes protestuesve dhe policisë pasi këta të fundit kanë tentuar të afrohen më shumë te Kuvendi.  Ata tentojnë të afrohen te hyrja e Kuvendit dhe janë përplasur me policinë.

Theksojmë se minatorët protestojnë lidhur me “statusin e minatorit” për të cilin thonë se janë mashtruar dhe nuk janë vlerësuar ashtu siç duhet në raport me punën që kanë bërë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here