Taulant Balla plas ‘bombën’, nxjerr detajin sekret të policisë për grabitjen spektakolare të Rinasit

0
297

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka nxjerrë një detaj të rëndësishëm lidhur me grabitjen ne Rinas.

 Duke përgëzuar policinë për punën e bërë, Balla tha se policia asgjësoi një prej kriminelëve dhe plagosi një tjetër, detaj ky që nuk është pranuar nga ana e policisë.

‘Dua ta përgëzoj policinë e shtetit për reagimin për herë të parë pas kaq vitesh jo vetëm në kohë, por të dhënë në një sulm me armë të rënda. Policia e shtetit ka arritur të asgjësojë një prej kriminelëve dhe të plagosë një tjetër’, tha Balla.

Ndërkohë policia nuk e ka pranuar një fakt të tillë edhe pse gazetarët nëpër panele e kanë diskutuar këtë informacion.

Sipas policisë gjatë shkëmbimit të zjarrit me grabitësit ka mbetur i vrarë organizatori i grabitjes Admir Murataj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here