Gazetari vë me “shpatulla pas murit” Henri Çilin: Pse ndryshove qëndrim ndaj Ramës?

0
335

 Gazetari Bledian Koka ka vënë me “shpatulla pas murit” gazetarin Henri Çili në studion e emisionit “360 Gradë”.

Koka e pyet Çilin pse këto 6 muajt e fundit ka ndryshuar qëndrim për Ramën.

Pjesë nga debati: 

Çili: Titujt e mi janë liberalizues, janë për tregun, për ligjshmërinë, për formalizimin. 

Koka: I ka liberalizuar?

Çili: Për ligjshmërinë, liberalizimin janë. 

Koka: Kur ti flisje për liberalizimin dhe oligarkinë ai … Prandaj pyes se çfarë ndodhi që të ke ndryshuar qëndrim kto 6 muajt e fundit për zotin Rama. 

Çili: Oligarkia nuk ishte shfaqur. Kur kishte një vit që kishte fituar puushtetin vetëm, ai aty bëri mbrapa ktheu. Unë jam për një teatër të ri dhe nuk kam ndryshuar asnjë ide. Ka shumë gjëra të tjera që nuk bie dakord. Koncesionet janë një mjet shumë i rëndësishëm për zhvillimin e ekonomisë, por jo kur bëhen korruptive. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here