Aktet e dhunshme të opozitës, kjo pamje e protestës shqiptare po bën xhiron e botës (FOTO)

0
482

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Dhjetëra gazeta të huaja kanë raportuar për atë që po ndodh në Tiranë.

“Në Tiranë ka nisur protesta e thirrur nga opozita për të kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama. Mijëra qytetarë nga pjesë të ndryshme nga vendi janë grumbulluar në sheshin përpara godinës së qeverisë.. Minutat e para kanë nisur me tensione, ndërsa drejt kryeministrisë janë hedhur shishe molotov. Manifestuesit kanë çarë kordonin e policisë dhe janë grumbulluar të shumtë në hyrje të saj. Ndërsa është tentuar të hapin dyer e hyrjes kryesore, ata janë sprapsur ndërsa nga brenda forcat e sigurisë kanë përdorur pompat e ujit apo dhe gaz lotsjellës. Disa nga manifestuesit janë ndjerë keq nga gazilotsjellës dhe në ndihmë të tyre kanë ardhur ambulancat”, raporton Zëri i Amerikës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here