Të shtëna me armë, dy të plagosur, dyshohet edhe për viktima

0
480

Të paktën dy persona janë plagosur pas të shtënave në qytetin lindor të Francës, Strasburg. Zyrtarë të sigurisë kanë rrethuar zonën dhe qarkullimi është ndaluar.

BBC dhe RT raportojnë se incidenti ka ndodhur në afërsi të një tregu të Krishtlindjeve në qendër të sheshit Place Kleber, ndërsa sipas raportimeve të para është bërë e ditur se një person ka ndërruar jetë, por ende nuk ka konfirmim zyrtar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here