(Video) Tensionohet situata te ‘Unaza e Re’/ Banorët përplasen me policinë, familja merr këtë vendim

0
347

Është tensionuar situata në zonën e Laprakës, mes banorëve dhe policisë bashkiake, pasi është kundërshtuar shembja e banesave në saj të projektit për zgjerimin e ‘Unazës së Re’.

Siç duket edhe nga pamjet, familja e Bajram Nelës është ngujuar në katin e dytë të banesës së planifikuar për t’u shembur nga fadromat e IMT-së.

Familja është mbyllur në banesë bashkë me fëmijë, pasi kanë kundërshtuar shembjen e shtëpisë së tyre, pasi sipas banorëve nuk janë njoftuar zyrtarisht për ndërhyrjen e fadromave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here