Olta Xhaçka nxjerr për herë të parë foton e rrallë

0
976

Në ditën e 106 vjetorit të Ushtrisë Shqiptare, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka nxjerrë një foto e cila publikohet për herë të parë.

Në foto shihen 4 ushtarakë në ditët e para të themelimit të ushtrisë, në vitin 1912.

“Me këtë fotografi që publikohet për herë të parë, të 4 ushtarakëve shqiptarë në ditët e para të krijimit të Ushtrisë Kombëtare më 1912, dua të uroj gjithë burrat dhe gratë që kanë shërbyer në uniformë, gjatë 106 viteve të historisë së Forcave të Armatosura. Faleminderit për kontributin!”, shkruan Xhaçka në përshkrimin e fotos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here