Foto/ Policia greke dhunon mizorisht refugjatët: I zhvesh dhe i lë në acar, gjenden 3 emigrantë pa jetë

0
351

Greqia është një ndër vendet e BE më mizore ndaj refugjatëve, gjë të cilën e ka vërtetuar ndaj shqiptarëve prej shumë kohësh.

Mediat turke kanë sulmuar shtetin grek se ka turturuar me metoda mizore refugjatët.

Sipas tyre, policia greke në kufirin me Turqinë pasi i kap refugjatët i zhvesh dhe i le ata në temperatura të ulëta dhe në mëshirë të fatit.

Si pasojë  e kësaj dhunë mësohet se janë gjetur 3 kufoma emigrantësh afganë që ishin të ngrirë nga i ftohti.

Fotoja e bashkëngjitur lajmit është reale nga gjendja e refugjatëve të dhunuar nga policia greke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here