E dashura e Izet Haxhisë bën deklaratën që nuk pritej: Ç’duan nga ty këta njerëz?

0
896

Izet Haxhia është një nga personat, më të komentuar kohët e fundit pasi ka premtuar një tërmet politik, nëse rihapet dosja “Hajdari”.  Ai është dënuar me 25-vjet burg për vrasjen e Azem Hajdarit, por që asnjëherë nuk e ka pranuar.

Mirëpo po aq i njohur sa ai është bërë edhe e dashura e tij Erjona, e cila ka vendosur t’i rrijë panë në çdo situatë. Ajo ka bërë ditën e sotme një status në Facebook-un e tij ku i shpreh dashurinë e madhe shekspiriane që ndjen ndaj tij.

Postimi i plotë

Ndonjehere, nuk e kuptoj fare se

ç’pune ke ti qe del neper gjyqe, pse ka kaq shume njerez qe te njohin, pse del ne gazeta, pse te rrethojne kaq police, pseee??? Ti je vetem

ime, je lindur dhe jam lindur vetem per t u dashuruar bashke, ti je i bukuri im prej butesie dhe prej pasioni, ti je i imi, i imi, i imi!!

Ç’duan nga ty keta njerezit e tjere??

Ja, keshtu mendoj ndonjehere, si sot psh..

Kur rashe prape nga fillimi ne dashuri me ty, kur u mahnita nga e para me ty, kur ndjej kete dashuri kaq te pashpjegueshme e kaq te pakuptueshme, as per ne vete.. imagjino per te tjeret!

Nuk prisja kaq shume mrekulli nga kjo jete… te me duash e te te dua keshtu.. Zoti na paska shume per zemer, shume, qe na bekoi me kete ndjenje kaq superiore e kaq te kalter, mbi cdo ré e mjergull, mbi cdo gje te vdekshme e tokesore! Mbi cdo llogjike e analize te varfer neuronesh te lodhura…

Pavaresisht cdo nderlikimi( pune e madhe) jemi te bekuar, shpirti im i embel!

Jemi bash ne esencen e bukurise se kesaj jete!!!

Te duuuaaaaa, te dashuroj.. cdo dite nga e para e cdo dite , me shume!!!

Zemrushkeza ime e vetme!!

Se je dhe i bukur, vec te tjerave..–❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here