Vodhën 2.8 milion euro, gjykata vendos dënimin me burg për ish-ministrin dhe gruan e tij

0
404

Një skandal tjetër qeveritar ka dal në dritë.

Ish-ministri i Mbrojtjes Janos Papantoniou dhe bashkëshortja e tij akuzohen për korrupsionb dhe pastrim parash.

Pas kësaj Gjykata në Greqi ka vendosur masën e paraburgimit për ish-ministrin Papantoniou dhe bashkëshorten e tij.

Papantoniou akuzohet se ka marrë 2,8 milionë euro për kontrata të ministrisë së Mbrojtjes gjatë kohës që ishte në post. Papantoniou ka qenë pjesëtar i qeverive të Pasokut në vitet 1993-2004

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here