Balla në Prokurori me prova të reja, tjetër paralajmërim për Bashën: Ja çfarë do të ndodhë në fund të këtij hetimi

0
482

Kryetari i Grupit Parlamentarë të Partisë Socialiste, Taulant Balla ditën e sotme ka dhënë një prononcim për median ku ka depozituar një tjetër kallëzim për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“Sot erdha në prokurori për të depozituar provat mbi të cilat kam bazuar këtë kallëzim penal dhe dua tu them se kam bindjen se ky hetim po ecën shumë mirë dhe në fund të këtij hetimi Basha do të jetë një person që sipas Kodit Penal do të mbajë përgjegjësitë që i takojnë”- tha ai.

Kujtojme se kreu i PD-se, Basha, e akuzoi Ballen si porositesi dhe garanti i 3.4 mln eurove qe u bllokuan ne Portin e Durresit, ne dy automjete.

Nje dite me pare, nga Prokuroria ku ishte therritur per te deshmuar, Basha krahas emrit te Balles, nxori edhe emrat e dy deputeteve te tjere te PS-se, Ulsi Manja dhe Jurgis Cyrbja, si persona te perfshire ne aferen “Yoyota Yaris”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here