Tërmet i fuqishëm në kufi me Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

0
453

Një tërmet i fuqishëm ka goditur paraditen e sotme Greqinë. Siç bëhet e ditur nga Instituti Europian Europian Sizmik, tërmeti ka rënë në orën 11:02 të paradites së sotme në Selanik.

Ai ka qenë 4 ballësh i shkallës Rihter, ndërsa mësohet se është ndjerë edhe në jug të Shqipërisë dhe në Maqedoni

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here