“Po organizojnë rrëmujë në BE”, kush janë deputetët e porositur nga Basha?

0
359

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka akuzuar kreun e PD-së, Lulzim Basha se po organizon një ‘rrëmujë’ me deputetët e tij në delegacionin e BE-së.

Kush janë deputetët demokratë pjesë e delegacionit në PE?

Bëhet fjalë për Genc Pollon, Jorida Tabakun, Aldo Bumçin, Albana Vokshin dhe Oerd Bylykbashin.

Sakaq, Genc Pollo reagoi se kryministri Edi Rama po ngul këmbë më shumë nga qejfi se nga halli për Ballën që të mbetet fytyra e parlamentare e Shqipërisë në PE dhe BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here