Sinoptikanët japin alarmin, çfarë do të ndodhë më 1 tetor?

0
450

Shërbimi meteorologjik në Greqi, ka paralajmëruar se më datë 1 tetor, pjesa perëndimore e vendit do të preket nga një ciklon i fuqishëm.

Zona e Peloponezit, Evia dhe Kreta konsiderohet të jenë rajonet që do të përballen me fenomenet më intensive dhe të rrezikshme të motit gjatë fundjavës.

Sistemi tropikal do të vazhdojë të ndikojë në territorin grek dhe të hënën e javës që vjen do të përforcohet me stuhi të forta shiu, breshëri dhe erëra.

Sipas meteo.gr mëngjesin e së hënës pritet të godasë cikloni mesdheta

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj