Zjarr i madh në kodrat me ullinj në Lushnjë, era ndihmon flakët

0
418

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në Lushnjë, në kodrat e Allprenajt. Gazetari Juli Kasapi raporton për “BalkanWeb” se zjarri ka përfshirë kodrat me ullishte por problem është dhe era e fortë, e cila ndihmon flakët.

Në vendngjarje kanë shkuar policia dhe zjarrfikësit që po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here