Shpërthen Fuga: Ngrihu Enver t’a reformosh dhe ringresh partinë demokratike!

0
451

Filozofi Artan Fuga këtë herë përmes ironisë së hollë që e karakterizon kritikon Partinë Demokratike.

Fuga “ia vendos në gojë” personazhit të tij Qenan K. mesazhin drejtuar PD-së së Bashës.

“Ngrihu Enver t’a reformosh dhe ringresh partinë demokratike!”

Ktheva kokën i habitur sepse kjo frazë mu duk e çuditshme.

Pashë Qenan K. që ecte pas meje dhe fliste me vete me zë të lartë!

Bënte sikur nuk më shihte.

“Sherrbudalla mbeti ky gjithë jetën!” thashë me vete

Dhe vazhdova rrugën pa i folur”, shkruan Fuga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here