Alicia Etheredge: 5 gjëra qe duhet të dini për gruan e Bobby Brown, me te cilen u martua pas Whitney Housto

0
582

Historia e gjatë e Bobby Brown në industrinë e argëtimit, si dhe jeta personale e tij dramatike ka qenë në shfaqje dy netët e fundit në The Bobby’s Bobby Brown Story. Shikuesit e kanë parë martesën e tij të trazuar dhe toksike me superstarin Whitney Houston, por gjatë gjithë karrierës së tij prania e qetësimit të bashkëshortes së tij të ardhshme dhe menaxheres Alicia Etheredge ishte gjithmonë atje. Të dy kishin qenë miq që nga adoleshentët e tyre dhe pasi Bobby dhe Whitney u divorcuan në vitin 2007, Bobi dhe Alicia dhe u martuan në vitin 2012. Çifti është ende bashkë dhe kanë tre fëmijë. Këtu janë pesë gjëra që duhet të dini për Alicia Etheredge.

  1. Bobby dhe Alicia kanë njohur njëri-tjetrin që ne adoleshencen e tyre.

“U takuam shumë vite më parë, shumë vite më parë”, tha Bobi për Access Hollywood në 2012. “Unë besoj se isha rreth 18 vjeç dhe ishim në një vend ku njerëzit thjesht shkonin dhe punonin lëvizjet e tyre të reja … e takova atje , dhe ne u bëmë miq. “Ajo ishte ende atje si mike e Bobit kur karriera e tij me Edicionin e Ri u ngrit dhe mori pjesë edhe në martesën e Bobby në vitin 1992 me Whitney. “Pastaj përfundova të martohesha, dhe me pas u divorcova, për një arsye të çuditshme, e pashë përsëri dhe shkëndija fluturoi”, shtoi ai.

  1. Alicia është menaxherja e Bobi.

Një vit pas divorcit të tij nga Whitney, Alicia u bë pjesë e ekipit Bobby kafe duke nënshkruar si menaxhere e tij. “Ajo ka punuar me Macy Gray dhe Magic Johnson dhe njerëz të tillë,” tha Bobi për kompleksin në vitin 2012. “Ajo është vetëm një zonjë e shkëlqyer”.

  1. Bobi i propozoi Alicia gjatë një shfaqje koncertesh

Këngëtari e e nisi propozimin në maj të vitit 2010, ndërsa po shfaqte në Funk Fest në Jacksonville, FL. Dy vjet më vonë, çifti u lidh në një martesë romantike ne Havai në qershor të vitit 2012.

  1. Bobby dhe Alicia kanë tre fëmijë.

Djali i tyre Cassius lindi në vitin 2009 përpara se çifti të martohej. Çifti pastaj i shtoi dy vajzave familjes së tyre, duke mirëpritur Bodhi Jameson Rein Brown më 9 korrik 2015 dhe një vit më vonë erdhi Hendrix Estelle Sheba Brown më 21 korrik 2016.

  1. Alicia ka ndihmuar Bobby të gjejë besimin e tij teksa është një besimtar i thellë në një fuqi më të lartë.

“Nuk mund të bëni asgjë pa Perëndinë. Ju nuk mund të zgjoheni në mëngjes, ju nuk mund të shkoni për të fjetur “, zbuloi Bobi kohët e fundit në ESSENCE’s Yes, Girl! podcast. “Dhe nëse do të flejë me personin e duhur, atëherë do të zgjoheni në kuadrin e duhur të mendjes dhe dritës së Perëndisë”. Ai vazhdoi. “Unë jam vetëm mirënjohës që kam atë lidhje me të,” tha ai duke iu referuar Alicia. “Ne besojmë në të njëjtën gjë, ne jemi shpirtërore. Ne nuk zgjedhim një fe, ne zgjedhim të besojmë në një fuqi më të lartë. Personi që na ka sjellë të gjithë këtu, personi që ka bërë pemët, shpirti që ka sjellë jetën në gjithçka që shohim. ”

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here