Merret vendimi i Apelit për Belerin dhe Kokaveshin

0
32

Gjykata e Apelit të Posaccëm vendosi të dënojë Alfred Belerin me dy vite burg, duke lënë kështu në fuqi vendimin e GJKKO.

Ndërkohë Pandeli Kokaveshi dënohet me shërbim prove.

Beleri është dënuar në lidhje me akuzën e korrupsionit në zgjedhje, ndërkohë që tashmë është edhe eurodeputet, pasi u zgjodh nën siglën e “Nea Demokracia” për zgjedhjet në Parlamentin Europian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here