Zbardhen detaje të reja nga debatet në mbledhjen e Asamblesë së PS/ “Pse nuk ke bërë asnjë…”, ja çfarë i tha Rama deputetit Xhafa

0
45

Zbulohen pjesë të debateve të tjera nga mbledhja e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Mësohet se minsitrja e Shëndetësisë Albana Koçiu ka thënë se Kavaja nuk ka bërë asnjë analizë pas humbjes së zgjedhjeve të 14 majit, të cilat në raundin e parë u fituan nga kandidati i Rithemelimit, Fisnik Qosja.

Në këtë moment ka ndërhyrë kryetari i PS-së, Edi Rama dhe ka kërkuar llogari tek Etjen Xhafa, I deleguari për qarkun e Tiranës në Kavajë.

Më pas Etjen Xhafa ka marrë fjalën. Dje u mësua se Rama ka kërkuar nga drejtuesi i PS-së i qarkut të Tiranës, Erjon Veliajt dhe Xhafës i ka kërkuar të identifikojnës emrat e drejtuesve socialist në bazë që kanë pasur performancën më të ulët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here