‘Zi e më zi’ për monedhat e huaja, ja ç’po ndodh me Euron, Dollarin dhe Paundin

0
164

Sot, më 16 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 115.8 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here