Tensionet në veri të Kosovës, vjen lajmi i mirë

0
51

Tre kamionë tashmë kanë nisur të largohen nga rruga që çon për në pikën kufitare në Jarinjë.

Kështu raportojnë mediat e Kosovës, teksa shkruajnë se po rritet numri i kamionëve që po largohen nga rruga.

Qeveria e Kosovës dje pas një takimi me ambasadorin amerikan, ku e pranishme ishte edhe presidentja Osmani, mori vendim që të shtyhet për një muaj vendimi për zbatimin e reciprocitetin ndaj Serbisë, për targat dhe dokumentet e identifikimit.

Këtë vendim qeveria nuk e ka zbatuar, pasi kërkesë ishte që më 1 gusht të largohen të gjithë kamionët dhe automjetet tjera nga rrugët që çojnë për një dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj