“Tashmë janë në syrin e ciklonit” Klodiana Lala bën deklaratën e bujshme: Në bashkinë e këtij qyteti janë sekuestruar dosjet e 2 tenderave të dyshuar korruptivë me vlerë 3.1 milionë euro

0
21

Gazetarja Klodiana Lala nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar se Prokuroria ka sekuestruar në Bashkinë e Bulqizës dosjet e dy tenderave të dyshuar korruptivë.

Sipas saj, njëri tender ka vlerë 2.8 milionë euro dhe tjetri 300 mijë euro, teksa thotë se kryebashkiakët tashmë janë në “syrin e ciklonit”.

“Ne Bashkine e Bulqizes jane sekuestruar dosjet e dy tenderave. Njeri tender me vlere 2.8 mln euro dhe tjetri me vlere 300 mije euro. Dyshohen si tendera korruptive.

Kryebashkiaket ne syrin e ciklonit”, shkruan gazetarja.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj