Nga SPAK drejt burgut, momenti kur Saimir Tahiri merret me furgonin e policisë (VIDEO)

0
133

Saimir Tahiri ka përfunduar në burg. Ky është momenti kur ish-ministri i Brendshëm, del nga dera e pasme e godinës së SPAK ku ndodhet GJKKO dhe pritet të dërgohet në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, për tu transferuar më tej në dhomat e paraburgimit tek 313.

Pas një seance maratonë ditën e sotme, Gjykata e ka dënuar Tahirin me 5 vite burg me akuzën e “shpërdorimit të detyrës”

Ndërkohë duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar, Tahiri do të duhet të vuaj 3 vite e 4 muaj burgim.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj