Plasin keq debatet në GJKKO për çështjen e ‘Shullazit’, avokatët e të pandehurit marrin vendimin e papritur, reagon Gjykata: Urdhërojmë…

0
12

Seanca për Emiljano Shullazin është shoqëruar sot me debate në Gjykatën e Apelit të Posaçëm.

Sipas News24, avokatët e të pandehurit kanë braktisur seancën. Nga ana tjetër, Gjykata ka reaguar për këtë rast dhe ka thënë se avokatët kryesisht nuk paraqiten në këtë proces.

Për shkak të refuzimit, gjykata ka dhënë urdhër për gjykim pa mbrojtës, për dy të pandehurit Blerim Shullazin dhe Gilman Dodanin.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj