Rëndohet situata, tym e të shtëna me armë në Zveçan! Raportohet për një person të plagosur ëndë, rruga plot me gëzhoja

0
24

Informacionet e fundit bëjnë me dije se një serb u qëllua në Zveçan, dhe ai aktualisht është në gjendje të rëndë.

“Lëndimi u shkaktua nga një armë zjarri, ai u qëllua në zonën e kraharorit. Thika dhe brinja e tij u plagosën, ne po përgatitemi për sallën e operacionit për të hequr plumbin. Ai është në kujdes intensiv dhe është në gjendje të rëndë“, kirurg Zlatan Elek na tha., Drejtor i KBC Kosovska Mitrovica.

Mësohet se i plagosuri u qëllua në shpinë.

Ndërkohë, anëtarët e Policisë së Kosovës filluan të tërhiqen nga Zveçani, dhe gëzhojat ishin të dukshëm gjatë rrugës.

Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar, ndërsa raportohet se Policia e Kosovës u largua prej aty në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar.

Tymi është parë në drejtim të një pompe pranë një ure. Radio Kontakt Plus ka publikuar një fotografi ku shihen predha të municionit në rrugë.

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i tërhoqi autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj