Zgjedhjet lokale në vend/ Gjykata Kushtetuese merr vendimin për padinë e parë. Zbardhet çfarë është vendosur

0
58

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin e parë për zgjedhjet e 30 qershorit. Bëhet me dije se kushtetuesja ka rrëzuar padinë e parë ndaj zgjedhjeve.

  • Kushtetusja nuk shqyrton padinë e Kujtim Gjuzit, duke bërë të mundur rrëzim padie per moslegjitimim.

Partia Konservatore e Kujtim Gjuzit kundërshtoi rezultatin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, ku Partia Socialiste vendosi të shkojë e vetme në zgjedhje, pasi Partia Demokratike dhe LSI i bojkotuan ato.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj