“Asgjë nuk ka përfunduar”/ PS nis procedurat për shkarkimin e tij, Presidenti Meta del me reagimin e revoltuar dhe kërcënon hapur: Mos u merrni me “shashka”

0
26

Presidenti Ilir Meta ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, teksa Partia Socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e tij.

Meta bën thirrje që të përqendrohen tek mbyllja e procesit zgjedhor dhe të mos merren me ‘shashka’.

“Të përqëndrohemi në mbylljen e procesit zgjedhor. Asgjë nuk ka përfunduar!

Të vazhdojë administrimi i çdo kontestimi dhe ankese deri në rinumërimin e votës së fundit.

Detyrë e të gjithë subjekteve të ndjekin procesin deri në fund.

Mos u merrni me “shashka”, por me hetimin e krimeve zgjedhore!”, shkruan Meta.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj