Kjo është pija që duhet të konsumoni për të forcuar sistemin imunitar

0
14

Gjatë kësaj kohe për shkak të pandemisë, të kesh një sistem të shëndetshëm imunitar është shumë e rëndësishme për t’u mbrojtur nga virusi, por edhe viruset e tjera sezonale. Përveç ushqimeve specifike që forcojnë sistemin tuaj imunitar, ka shumë pije që ndihmojnë për të “mbrojtur” trupin tuaj.

Një prej tyre është dhe pija me xhenxhefil. Vetitë e tij të dobishme janë të njohura pasi ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe të frymëmarrjes, si dhe në tretjen dhe sistemin e qarkullimit të gjakut.

Si ta përgatisni? Hidhni xhenxhefilin në një filxhan me ujë të nxehtë dhe më pas shtoni pak mjaltë dhe lëng limoni. 

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj