Vaksina vjen në Shqipëri, Basha: Rama shkoi në New York për…

0
19

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas njoftimit të kreut të qeverisë Edi Rama se ka siguruar vaksinën anti-COVID.

“Si përherë Rama përpiqet t’i shesë dështimet si suksese. Shqipëria është vendi që jep ndihmën më të vogël ekonomike për qytetarët e saj. Rama premton të sjellë shumë pak vaksina, dhe shumë vonë krahasuar me vendet e tjera. Serbia dhe Maqedonia e Veriut kanë nisur ndërkohë vaksinimin, ndërsa Rama shkoi në Nju Jork për të blerë këpucë të reja! Ky i dështuar duhet të largohet nga qeverisja, që Shqipëria të ndryshojë e të shpresojë sërish”, shkruan Basha.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj