Vaksina vjen në janar, kush vaksinohen të parët

0
34

Shqipëria do të marrë 10 750 doza të vaksinës kundër koronavirusit në gjatë javëve në vijim dhe sipas kryeministrit Rama, vaksinimi do të nisë menjëherë gjatë javës së tretë të këtij muaji.

10 750 dozat e para do të përdorën kryesisht për vaksnimin e bluzave të bardha të mësuesve, ndërsa radha e vaksinimit pas ardhjes së dozave të tjera do të fillojë me policët si edhe të moshuarit mbi 75 vjeç. data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj