Donald Trump bën lëvizjen e rrezikshme para largimit, flet për vrasje dhe jep ultimatumin e fortë: Mendojeni mirë…!

0
59

Presidenti në detyrë Donald Trump ka reaguar pas lajmit se një breshëri raketash shënjestroi Zonën e Gjelbër të Bagdadit, duke shkaktuar dëme në kompleksin e Ambasadës Amerikane.

Ai shprehet se nëse një amerikan vritet, presidenti do ta konsideroj Iranin përgjegjës.

Trump shkruan se Irani të mendojë mirë para se të bëjë lëvizjen e radhës.

“Ambasada jonë në Bagdad u godit të Dielën nga disa raketa. Tre raketa nuk arritën të lëshohen. Merrni me mend se nga ishin: IRANI. Tani dëgjojmë biseda sulmesh shtesë kundër amerikanëve në Irak … Disa këshilla miqësore shëndetësore për Iranin: Nëse një amerikan vritet, unë do ta konsideroj Iranin përgjegjës. Mendojeni mirë”, shkruan Trump.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj