Kufizohen masat gjatë fundvitit, ndalohen lëvizjet duke nisur nga ora…

0
36

Ministra e Shëndetësisë dhe Komiteti Teknik i Ekspertëve janë mbledhur sot për të komunikuar për masat gjatë fundvitit për kufizimin e përhapjes së COVID19

“Komunikim i Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetit Teknik të Ekspertëve për masat gjatë fundvitit për kufizimin e përhapjes së COVID19.”, shkruan kryeministri Edi Rama.

“Kemi vendosur kufizimin e lëvizjes nga ora 20:30 deri në 06:00 nga 24 dhjetor e deri në 4 janar. Përjashtim bëjnë ata që duhet të lëvizin për arsye shëndetësore apo pune”, tha ministrja.

“Edhe aktiviteti i bareve dhe restoranteve do të kufizohet në këtë fashë orare”, shtoi Manastirliu.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj