“Aty ku do të vendosen kazakët e pasur”/Behgjet Pacolli ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistanin e largët

0
43

Miliarderi shqiptar Behgjet Pacolli ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistanin e largët.

Pacolli jep edhe arsyet pse zgjodhi ta pagëzojë me këtë emër.

“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!“, shkruan Pacolli.

Image may contain: sky and outdoor
Image may contain: sky, cloud and outdoor
Image may contain: sky, car and outdoor
Image may contain: sky, cloud, tree and outdoor

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj