LISTA/ Kush janë kandidatët për deputetë të PD-së në Korçë

0
49

Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë dhe kryetar bashkie në qarkun e Korçës. Lista ka 39 emra, figura të rinj por edhe të vjetër.

Votimi për kandidatët e qarkut të Korçës do të bëhet ditën e nesërme nga anëtarësia.

Qarku i Korçës me 11 mandate, ka 39 kandidatë potencialë për deputetë. Demokratët kanë të drejtë të votojnë listën në bllok ose të kontestojnë një emër.

Dega Devoll

ARBEN KAMBO
ARTUR AGOLLI
BLEDJON NALLBATI
HEKURAN HOXHALLI
VALTER MIZA
VOJSAVA BREGU

Dega Kolonjë

ARTUR NAZARKO
FATMIR GUDA
MARJETA HALILI
SOELTO LARTI

Dega Korçë

ADRIAN MAHO
ANDREA MANO
DRITAN SHANO
GJERGJI GJATA
GJERGJI MERO
KIÇO TANE
KRISTI KOÇIBELLI
LANDI GUSHI
LEDINA ALIOLLI
MATEO BALLI
METIN VENXHA

12.NIKOLLAQ DOKU

13.SORINA KOTI

14.SUELA MYRTOLLARI

Dega Maliq

ALFRED GEGA
ELIDJON KOLLÇINAKU
ERVIN SALIANJI
MAGDALENA HOXHA
XHEVDET BELISHTA

Dega Pogradec

ANILA HYSENBEGASI
ARJAN MALCELLARI
ARMANT ZERKA
EDUART KAPRI
ERALD KAPRI
ERLIS ÇELA
GENTI ÇELA
KLEVIS BALLIU
OLIGERT MUCOLLARI

10.SELAUDIN JAKUPLLARI

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj