Gjiknuri zbulon prapaskenat e sherrit, tregon arsyen pse Halit Valteri donte ta qëllonte

0
12

Deputeti Damian Gjiknuri reagon pas përplasjes jashtë Kuvendit me deputetin Halit Valteri.

Ai hedh poshtë pretendimin e Valterit, se e ka marrë në telefon dhe e ka kërcënuar.

Gjiknuri i përgjigjet Halit Valterit para mediave:

“Ju më njihni mua. Ishte një debat i rastësishëm.Është fatkeqësi, këto janë qëndrime politike. Këto janë aksidente historike vetëm për ti dhënë rëndësi vetes së tyre. Unë nuk e di çfarë qëndrimesh ka Halit Valteri. Më vjen keq që ky debat u kalua në akuza personale. Përse duhet ta kërcënoja Valterin. Unë nuk kërcënoj njeri. Si duket ata janë mërzitur me ndryshimet e Kodit Penal”.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj