Atentat me tritol në ‘’Vasil Shanto’’/Bomba ishte e telekomanduar, makina shpërtheu mbi urë

0
119

Janë zbardhur detaje të tjera nga ngjarja në ‘’Vasil Shanto’’, ku dyshohet se është një atentat me lëndë plasëse i telekomanduar.

Dyshohet se lënda plasëse iu vendos automjetit në pjesën e përparme të saj dhe është shkatërruar tashmë.

Ndër të tjera automjeti shpërtheu mbi urë dhe dyshohet se me nisjen e saj shpërthimi është telekomanduar.

Deri më tani mësohet se shoferi i automjetit është dërguar në spital dhe ka shenja jete. Nuk dihet për dëme të tjera në njerëz.

Leave a Reply