Laçi me dhjetë lojtarë kualifikohet në Europa League/ Kurbinasit i falen 11-metërshave

0
36

Laçi kualfikohet në raundin tjetër të Ligës së Europës pasi kaloi transfertën e Keshlas vetëm pas goditjeve të 11-metërshave. Koha e rregullt në sfidën e luajtur në transfertën azere u mbyll me rrjeta të paprekura, pavarësisht se skuadra e drejttuar nga Armando Cungu luajti me dhjetë lojtarë pas daljes me karton të kuq të Lucas në minutën e 72-të.

Pavarësisht forcave më të pakta në fushë, laçianët rezistuan edhe pas 30 minutave shtesë. Nga pika e penalltisë ata u treguan më të saktë, duke fituar me rezultatin 5-4. Në këtë mënyrë, plotësohet kualifikimi historik I tre skuadrave shqiptare në raundin e dytë kualfikues të Ligës së Europës bashkë me Teutën dhe Kukësin. Ndërsa e eliminuar nga nga Champions, atyre iu bashkohet edhe Tirana.

Leave a Reply