Parashikimi i motit, 25 gusht 2020

0
38

Kthjellime dhe vranësira dominojnë orët e para të ditës në vendin tonë, ku më të dukshme do jenë në zonat veriore. Duke ju afruar mesditës vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjellë rrebeshe shiu fillimisht në veripërëndim dhe gradualisht do të përfshijnë gjithë zonën lindore të vendit, mbrëmja përmirëson dukshëm kushtet e motit në shqipëri.

Temperaturat e ajrit do të më të paktën 3° ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 36°C.

Leave a Reply