Koronavirusi mbyll shkollat, ministrja Shahini del me një tjetër njoftim zyrtar: Nxënësit do mësojnë me metoda virtuale!

0
280

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një dalje të dytë për mediat u shpreh se mësuesit do të orientojnë nxënësit për të mësuar nga shtëpia me anë të telefonave. Mësuesit mund të përgatisin mësimin me video dhe të hapin klasa virtuale në Ëhat App ose në rrjete sociale.

“Matura Shtetërore nuk do të ketë nevojë për shtyrje. Të gjitha pyetjet ndër vite i kemi botuar në mënyrë që nxënësit të përgatiten. Duhet të marrim masa njësoj si me tërmetin, sot pasdite kemi marrë një vendim si të adresojmë nevojat e prindërve.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here