Humbje e madhe për kinematografinë! Ndahet nga jeta aktori i filmit shumë të ndjekur edhe nga shqiptarët

0
271

Aktori suedez Max Von Sydow ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeç. Lajmi është bërë me dije nga familja e tij, duke njoftuar me zemër të thyer e shumë trishtim se aktori vdiq të dielën.

Filmat në të cilët aktori 90-vjeçar, Von Sydoë ka marrë pjesë  janë: The Exorcist, Hannah dhe motrat e tij, Report of Minority dhe  Shutter Island.

Ai bëri 11 filma me regjisorin Ingmar Bergman, duke përfshirë “Vula e Shtatë”.

Gjithashtu Von Sydoë ka qenë edhe pjesë në të tre episodet e “Game of Thrones” në 2016./ BBC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here